Här väljer du vilken kurs du vill anmäla dig till.
Klicka på den kurs du är intresserad av för att läsa mer och boka plats.

Anmäler du till simskola väljer du mellan nybörjare eller har simmat tidigare
Här kan du läsa om våra simskolenivåer

Om det inte finns några lediga platser kan du göra en intresseanmälan inför nästa kursstart. Vi mejlar intressekön när vi släpper nya platser.
En intresseanmälan är inte bindande.

Om du redan simmar hos oss och vill fortsätta simma så gör du en återanmälan till nästa kurs på Mina sidor, du får då förtur till kommande kursplatser.

Undrar du över något? Vi hjälper gärna till! 
Ring 018 18 28 30 eller mejla info@linneassimskola.se 

Etiketter
År
Mån
Välj ålder för att visa vilka kurser som passar.

Gravidsim och postpartumsim måndag 16 juni kl.10:15

Pris:
144,00 kr
Tid: 10:15
Beläggning: 1/10
Anläggning: Linnéabassängen (hel bassäng) Mer information om hel bassäng

Den här gruppen använder hela bassängen och delas inte av. Vissa tider delas bassängen av i två delar. Det är fler elever i grupper som använder hela bassängen än i grupper som använder halva bassängen.

Datum Tid Typ
Måndag 16 juni 2025 10:15 Gravidsim

Gravid- och postpartumsim hos oss innebär 45 minuter egenträning i vattnet. Vi dämpar belysningen i bassänghallen och sätter på musik. Ni får gärna använda vårt material som är olika former av flythjälpmedel och vattenträningsredskap. 

Vi har max 10 kvinnor i vattnet på ett gravid- och postpartumsimtillfälle.

För att komma och simma postpartum så rekommenderar vi att ni väntar till 6-8 veckor efter förlossningen och att ni har varit på efterkontroll hos barnmorska.

Läs mer här...